confidențialitate
&
Cookies

Politica de confidențialitate & Cookies

Ne dorim ca procesul de prelucrare a datelor cu caracter personal să fie complet transparent, de aceea, vă prezentăm mai jos toate informațiile de care aveți nevoie în legătură cu acest subiect:

 

1. Informații generale

Confidențialitatea datelor dumneavoastră cu caracter personal reprezintă o preocupare a ȘCOLII SPECIALE NR.10, cu sediul în B-dul. Bucureștii Noi, Nr. 122A, Sect. 1, București, în calitate de operator de date, privind datele cu caracter personal ale utilizatorilor colectate și prelucrate prin intermediul site-ului https://scoalaspecialanr10.ro și în contextul serviciilor oferite prin intermediul site-ului.

ȘCOALA SPECIALĂ NR.10 gestionează datele personale în conformitate cu Regulamentul general privind protecția datelor nr. 679/2016 în vigoare în Uniunea Europeană (GDPR). Pentru activitatea de prelucrare a datelor cu caracter personal, ȘCOALA SPECIALĂ NR.10 poate fi contactată pe adresa de email: scoala_10@yahoo.com

 

2. Date cu caracter personal prelucrate și colectate

ȘCOALA SPECIALĂ NR.10 prelucrează datele dvs. personale atunci când:

  • vă înregistrați pe pagina noastră, 
  • ne contractați pentru un serviciu, 
  • vă înscrieţi în campaniile noastre, 
  • doriţi să primiţi comunicări comerciale din partea companiei noastre,
  • doriţi să participaţi la sondajele şi chestionarele noastre, 
  • ne contactați prin orice mijloace de comunicare. 

În cazul în care sunteți contactat din partea ȘCOLII SPECIALE NR.10 în urma completării formularului de contact prezent pe site-ul https://scoalaspecialanr10.ro, datele communicate de dvs. (nume, prenume, adresă, telefon, adresă mail și orice alte date personale comunicate) vor fi stocate și prelucrate doar după bifarea acceptului prezent în partea de jos a formularului de contact.

 

3. Scopurile prelucrării datelor personale

Pentru desfășurarea relației contractuale dintre dumneavoastră şi ȘCOALA SPECIALĂ NR.10. Prelucrarea datelor dumneavoastră în acest scop are la bază contractul educațional încheiat între dumneavoastră și ȘCOALA SPECIALĂ NR.10, care are ca obiect furnizarea de servicii educaționale, inclusiv asigurarea oricăror servicii suport aferente de securitate, medicale, administrative. Furnizarea datelor dumneavoastră cu caracter personal este necesară pentru efectuarea acestui contract.

Pentru activităţi de informare și activităţi de marketing prin intermediul mijloacelor de comunicare la distanţă (e-mail) de comunicări (newsletter) privind produsele, activitățile şi serviciile oferite de ȘCOALA SPECIALĂ NR.10.

în scopul efectuării diverselor raportări de analize, privind modul de funcționare a site-ului, în vederea îmbunătăţirii experienței oferite pe site.

pentru a monitoriza traficul și a îmbunătăţi experiența dumneavoastră oferită pe site.

Dorim să eficientizăm activitatea noastră, oferind utilizatorilor noştri servicii relevante şi personalizate, pentru a vă transmite comunicări adaptate nevoilor şi preferinţelor dvs.

 

4. Dezvăluirea și utilizarea datelor personale

Putem dezvălui datele dvs cu caracter personal către entitățile sau persoanele împuternicite de noi, implicate în furnizarea serviciilor, inclusiv în furnizarea comunicărilor comerciale (cum ar fi furnizorilor de centre de date, furnizori de servicii de plată pentru diverse, furnizorii de platforme de e-mailing) sau dacă avem obligația de a dezvalui datele personale în scopul conformării cu orice obligație legală (autorități judiciare, autorități publice sau organ guvernamental) conform legislație aplicabile.

Uneori prelucrarea datelor este necesară pentru a ne îndeplini obligaţiile, cum ar fi: 

  • raportarea către autorităţile fiscale ale unor evidenţe contabile; 
  • arhivarea datelor conform legislaţiei aplicabile.

De asemenea, datele dvs cu caracter personale pot fi dezvăluite terților furnizori de cookies și tehnologii similare conform celor descrise în Politica privind Cookies.

 

5. Politica de Cookies

Cookie reprezintă un fișier text care conține mici fragmente de date, stocate pe un dispozitiv atunci când vizitați un site web. Cookie-urile sunt folosite pentru a facilita navigarea pe site-uri web pe care le vizitați, dar nu colectează informații stocate pe dispozitivul utilizat sau în fișiere. Paginile noastre folosesc cookies pentru ca oferta noastră să fie relevantă şi plăcută pentru dumneavoastră.

Setarea utilizării cookie-urilor este inclusă în browserul dumneavoastră de Internet. În setarea implicită, majoritatea browser-elor acceptă automat cookies. Cu ajutorul browser-ului sau a rețelelor de socializare (Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, TikTok) utilizate, puteți refuza aceste cookies sau le puteți reduce la anumite tipuri, pe care le selectați special. Dacă accesați conținutul postat sau site-ul prin intermediul acestor rețele de socializare, o serie de date publice din profilul dvs.vor fi transmise de către operatorii acelor rețele de socializare.

 

6. Drepturile utilizatorului

Conform legii, vă sunt recunoscute următoarele drepturi în calitate de persoană vizată:

     a) Dreptul de acces – puteți obține confirmarea că prelucrăm datele dvs. personale, precum și informațîi privind specificul prelucrării

     b) Dreptul de modificare – puteți să ne solicitați modificarea datele dvs. personale incorecte ori, după caz, completarea datelor care sunt incomplete.

    c) Dreptul la ștergere – puteți solicita ștergerea datelor personale atunci când: (i) acestea nu mai sunt necesare pentru scopurile pentru care le-am colectat și le prelucrăm; (ii) v-ați retras consimțământul pentru prelucrarea datelor și noi nu le mai putem prelucra pe alte temeiuri legale; (iii) datele sunt prelucrate contrar legii; (iv) datele trebuie șterse conform legislației relevante.

    d) Retragerea consimtamantului și dreptul de opoziție – puteți să vă retrageți oricând consimțământul cu privire la prelucrarea datelor 

    e) Restricționare în anumite condiții – puteți solicita restricționarea prelucrării datelor dvs.

    f) Dreptul la portabilitatea datelor

    g) Dreptul de a depune plângere

Contact:

Pentru mai multe informații despre confidențialitate sau dacă aveți întrebări, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la adresa: scoala_10@yahoo.com

Contact

Adresa

B-dul. Bucureștii Noi, Nr. 122A, Sect. 1, București

Telefon

021. 314.1030

Social Media

©2022 MTK Exclusive & CSYES! Team. All right reserved. Termeni și Condiții & Politica de Confidențialitate

Scroll to Top